Özgeçmişim

bp_avatar_2015
özgeçmiş

Profesyonel özgeçmişim Linkedin’de mevcuttur. Mümkün olduğunca her şeyi yazdım. Sayfanın sağ üst köşesinde bir çok sitede hakkımda aradığınız her şey var. Klasik CV tarzını beğenmediğim ve samimiyetsiz bulduğum için yayımlamayı sevmiyorum. İlgilendiklerim ve bildiklerimi yazınca da biraz kalabalık ve sıkıcı bir metin ortaya çıkıyor. Herkesin bir hikayesi var ve “Anlat Bakalım” dediklerinde; moda deyim ile “Geniş Özet” aşağıdaki gibi oluşuyor.

Ağabeyim Süleyman’dan 12, ablam Linda Belgin’den 10 yıl sonra, 27 Nisan 1976 günü, Antakya’da doğdum. Bir furya ile Almanya’da işçi olan babam Vecih Bey, bana Beyhan adını verdi. Çocukluk dönemim komşulara göre “akıllı”, aileme göre “çete başı :)” olarak geçti. 1982’de annem Yıldız Hanım ile Almanya’ya gittim. Aslında orayı çok sevmiştim, herşeyden önce Haribo vardı ama geri dönmek zorundaydık. Üniversiteye kadar, zeki ama ders çalışmaz diye sıfatlandırılan ben, her yıl derece ile okulumu bitirirdim. Liseden mezun olduktan sonra, 2 yıl boyunca üniversite eğitimi istemedim. 16 yaşında ticarete atıldım. Babam, ağabeyim ve merhum eniştem (Ratib Yeşil) sayesinde, önemli ve ilk ticari deneyimlerimi kendi aile şirketimizde kazandım. Bununla yetinmeyip, ek olarak Antakya’nın büyük firmalarından birinde (Vivaldi Group) 7,5 yıl aktif olarak görev yaptım. Üniversiteye girme kararını aldıktan sonra, işlerimi bırakmadım. 1998’de eniştemi kaybettiğim zaman önce aile şirketini ve daha sonra 2000 yılının son günlerinde diğer işlerimi bıraktım. İzmir’e yerleşme kararı aldım.

2000 yılının son günlerinden itibaren de, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde burslu olarak çalıştım. Muhteşem kadro kavgalarına alet olmadım ve 2004’ün son günlerinde kamu sektörünü büyük bir azaptan kurtarıp istifa ettim. Askerlik görevini tamamladıktan sonra ise, 1995 kışında İzmir’de tanıştığı Tuğba YAZICIOĞLU ile 2004 yazında İzmir, Ankara ve Antakya’da toplam 3 organizasyon ile haytını birleştirdim. 2007’de doğan “Kudzu”muzla beraber İzmir’de yaşıyoruz.

Çalışma hayatım boyunca, bir çok sektörde hizmet ettim. Kendimi yetiştirecek eğitimleri aldım. Dj’likten, Firma Sahipliğine kadar süre gelen hayatımı ve anılarımı “16-26” adlı kitabımda, Antakya’dan kopup İzmir’e yerleşmem ile şimdiki işimde aldığım en iyi terfiye kadar olan hayatımı ve anılarımı “26-36” adlı kitabımda derledim. Ne zaman yayımlanacağını ben de bilmiyorum. Bu aralar çok kapsamlı bir yemek kitapları serisi üzerinde çalışmaya devam ediyorum.

TMMOB-Maden Mühendisleri Odası Üyesi, Vivaldi Müzik Sevenler Derneği Kurucu Üyesi, Ministry of Sound Club Üyesi, National Geographic Society Bilimsel Üyesi sıfatlarımı değişik buluyorum. Fenerbahçeliyim, İstanbul ve Bodrum aşığıyım, F1’e hayranım, müzik hastasıyım. 2005’te İstanbul’a gitmeyi düşünürken; aynı zamanda İzmir’in en geniş kapsamlı Bilgisayar Destekli Çözüm Hizmetleri firmasını kurmaya hazırlanırken, İzmir’in önemli
firmalarını çatısında barındıran AKG Grubu bünyesinde çalışmaya başladım. Her ne kadar kendi aforizmalarımı beğensem de, kendimi tek bir İngiliz atasözü ile anlatmayı tercih ederim:

“Öten horoz olabilir, ama yumurtlayan tavuktur.”

Sağlıkla, mutlu kalın…

Share